Bolí vás ruka? Máte problémy s karpálními tunely? Pomůžeme vám v našem Centru

11. 10. 2023

MUDr. Jindřich Šebor ordinuje v AKESO POLIKLINICE v Praze v rámci ortopedické ambulance. Jeho specializací jsou bolesti horních končetin.

Jaké spektrum péče nabízíte v AKESO POLIKLINICE?

Poskytuji ortopedické konzultace. Převážně se zaměřuji na mou specializaci, kterou je chirurgie ruky a zápěstí, celkově horní končetina. Konzultace se však mohou týkat všech obtíží celého pohybového aparátu. V případě, že je nutné operační řešení problému provádím operace v rámci Artroskopického centra v Rehabilitační nemocnici Beroun. Zároveň provozuji soukromou praxi v Plzni.

S jakými problémy vás nejčastěji pacienti vyhledávají?

Často přicházejí pacienti s nespecifickými potížemi rukou, bolestmi, které jsou neúrazové, hodně často bolesti zápěstí, nebo tzv. tenisových nebo golfových loktů. Nezřídka přicházejí lidé s bolestmi karpalních tunelů. Také léčím pacienty, kteří jsou ke mně odesláni z revmatologie. Často s paní doktorkou Jankovou, která má zde v poliklinice ambulanci revmatologie, konzultuji deformity prstů ruky. Hodně častá diagnóza je takzvaná rhizatróza, což je vlastně degenerační onemocnění prvního kloubu na palci, které se většinou řeší operační metodou.

Můžete porovnat péči v Německu, kde jste působil, a u nás?

Tam je péče velice specializovaná. Po mých letitých pracovních zkušenostech tam, jsem velký zastánce úzké specializace. Myslím si, že rutina je v jistých oborech dobrá a prospívá jak lékaři, tak hlavně pacientovi. Jinak si myslím, že úroveň poskytované péče je na stejné úrovni. Co se týče mého oboru, je tam například již možná přímo atestace z chirurgie ruky, kterou já mám, ale tady v Čechách vlastně ekvivalent nemá.

Existuje nějaký výkon, který máte nejraději?

Nejraději poslední dobou provádím endoskopické operace karpálního tunelu. A právě například operace pro rhizatrózu, což je řekněme větší rekonstrukční zákrok. Provádím ale rád veškeré výkony v rámci mé specializace. Co je pro mě důležité, je spokojený pacient. Snažím se do standardní medicíny doplnit moderní přístupy, které jsem si osvojil v zahraničí. Mezi ně patří i přístup k pacientovi. Vidím v tom velký smysl. Snažím se celý vymezený čas na pacienta, věnovat právě jemu a mít časové sloty pro jednotlivé případy co nejdelší.

Objednání do ambulance je možné na tel. č. 14 111 nebo přes objednávkový formulář.