Mezinárodní den sester a ošetřovatelek jako příležitost k poděkování

14. 5. 2024

Mezinárodní den zdravotních sester a ošetřovatelek připadá na 12. května. Již tradičně vrchní sestra Monika Patková, společně s ředitelem AKESO POLIKLINIKY Jiřím Pichlíkem, rozdává tento den všem ošetřovatelkám a sestrám růži jako poděkování za jejich obětavou a náročnou práci.

„Je to především den, kterým si připomínáme jak důležitá a nepostradatelná je jejich práce. Všichni v AKESO POLIKLICE si tuto skutečnost uvědomujeme a rádi využíváme této příležitosti k tomu, abychom svým sestrám, zdravotníkům a porodním asistentkám poděkovali za jejich výtečnou práci, osobní nasazení a nadšení, se kterým tuto profesi vykonávají,“ vysvětluje vrchní sestra Monika Patková.

„Zdravotní sestry jsou nepostradatelnou součástí zdravotní péče. Jejich role zahrnuje širokou škálu činností, od poskytování základní péče až po komplexní léčbu, ať už ve zdravotnických zařízeních nebo domácím prostředí. Jejich péče, empatie a odbornost jsou nenahraditelné,“ doplňuje ředitel polikliniky Jiří Pichlík.

Je důležité vyjádřit své upřímné poděkování všem zdravotním sestrám za jejich obětavost a nekonečnou péči, kterou každodenně poskytují.

Galerie