Nutriční poradenství je správný krok při hubnutí i změně jídelníčku

11. 5. 2023

Nutriční terapeut je tím nejpovolanějším specialistou pro každého, kdo chce snížit svou hmotnost. Cenným partnerem se ale stává i v situacích, kdy je potřeba upravit jídelníček kvůli změně životního stylu nebo v souvislosti s konkrétním onemocněním.

Nutriční terapeut umí vyslechnout a poradit

Stravování a výživa si právem zaslouží velkou pozornost. Správný jídelníček je klíčovou součástí zdravého životního stylu a neobejdete se bez něj při snižování hmotnosti nebo při různých potravinových alergiích. Nutriční terapeuti proto pečují o každého, komu záleží na tom, co, kdy a jak jí. „V nutriční poradně pomáháme lidem zorientovat se v tématu výživy a připravujeme pro ně nutriční plány,“ přibližuje činnost poradny Denisa Pexová, nutriční terapeutka působící v Rehabilitační nemocnici Beroun a v Diagnostickém centru v Praze. Ve výživě je důležitý individuální přístup, proto nutriční plány vždy zohledňují stav a potřeby klienta. „Sestavujeme je tak, aby byly dlouhodobě udržitelné a aby pacienty navedly na cestu za zdravým životním stylem,“ dodává nutriční terapeutka.

Co všechno nabízí nutriční ambulance?

V nutriční poradně, která funguje v Diagnostickém centru v Praze, jsou k dispozici různé programy. Nutriční balíček je nejkomplexnějším programem a zahrnuje vstupní konzultaci, sestavení nutričního plánu a následnou kontrolu. Při první návštěvě se nutriční terapeut zajímá o aktuální jídelníček klienta i případné zdravotní potíže. Pomocí speciálního měření posoudí množství svalů a tuku v těle. Za dva týdny se klient při konzultaci dozví, jaké změny ve stravování jsou pro něj vhodné, a získá individuální nutriční plán. „Po dvou měsících se s klienty setkáváme znovu, abychom společně zhodnotili změny ve stravovacím režimu,“ přibližuje průběh péče nutriční terapeutka Denisa Pexová. „Nabízíme i další nutriční programy, ve kterých mohou klienti přijít na jednorázovou konzultaci a zeptat se na cokoliv, co je k výživě zajímá. Objednání jakéhokoliv programu je snadné a probíhá online na stránkách www.altoa.cz, nebo telefonicky přes klientské centrum.“

Zahoďte špatné návyky a hubněte zdravě

Vyvážený a pestrý jídelníček, který nutriční terapeuti vyzdvihují, je základem pro správné fungování celého těla i pro dobrou psychickou kondici. Nesprávné stravovací návyky zhoršují srdeční i metabolická onemocnění a spolu s obezitou zvyšují riziko mnoha civilizačních nemocí. Nikdy ale není pozdě začít víc přemýšlet o jídle a svěřit se do rukou specialisty na výživu. „Neodborné rady, které se často týkají různých detoxů a radikálních diet, nemají se zdravou výživou nic společného. A proto jsme tady my, nutriční terapeuti, abychom v rámci nutričního poradenství vysvětlili, co je ve výživě důležité a jak správně postupovat při snižování hmotnosti,“ uzavírá Denisa Pexová.

Zjistěte více o nutriční poradně v našem centru.