Siemens Healthineers a AKESO holding spolupracují již bezmála dvě desetiletí

19. 8. 2022

AKESO holding provozuje v České republice několik zdravotnických zařízení. Co se týče přístrojového vybavení, sází již 15 let na spolehlivost a kvalitu značky Siemens. Nejnovějším společným projektem je technické vybavení nového Diagnostického centra Nemocnice Hořovice (DCNH) v pražských Nových Butovicích.

V butovickém Coral Office Parku jsme vybudovali nejmodernější diagnostické centrum, které od loňského roku slouží především maminkám a dětem, ale také dalším pacientům. Kromě ambulantní péče zde mohou klienti využívat špičkově vybavené radiologické pracoviště i specializované ambulance od pneumologie přes alergologii až po neurologii. Lékaři zde používají vyspělé technické vybavení se špičkovými technologiemi společnosti Siemens Healthineers, s níž AKESO holding udržuje intenzivní a mimořádně úspěšnou spolupráci již více než 15 let.

Pracovníci DCNH hledají příčiny zdravotních potíží u svých klientů například pomocí magnetické rezonance MAGNETOM Vida, digitálního skiagrafického systému Ysio Max s automatickým nastavováním rentgenky nebo nejnovějších ultrazvukových přístrojů ACUSON Sequoia a ACUSON Redwood, které nalézají uplatnění v ambulancích. Ve všech případech se jedná o zařízení špičkových parametrů.

„Na přístroje Siemens Healthineers nedáme dopustit."

Na přístroje Siemens Healthineers nedáme dopustit, protože jsou velmi kvalitní a našim lékařům zásadním způsobem urychlují stanovení přesné a správné diagnózy. Tyto sofistikované přístroje v kombinaci s umístěním do přívětivého prostředí našich pracovišť pacientům velmi často zpříjemňují vyšetření, ze kterých mají někdy obavy,“ říká Mgr. Jiří Prokop, MBA, vedoucí radiologický asistent DCNH.

Příkladem nejmodernějších medicínských zobrazovacích technologií v arzenálu DCNH je magnetická rezonance MAGNETOM Vida o síle magnetického pole 3 tesly. Prémiový skener s technologií BioMatrix využívá umělou inteligenci k vytváření snímků měkkých tkání i skeletu v nejvyšší kvalitě. Přístroj má v podložce zabudované senzory, které umožňují detekci pohybu pacienta a odrušení pohybů z volného dýchání, což významně zvyšuje kvalitu výsledné obrazové dokumentace. Ve většině případů tento přístroj umožňuje zkrácení celkové doby vyšetření, což přivítají zejména děti a klaustrofobičtí pacienti.

Pro tyto skupiny pacientů máme ale i další vylepšení a tím jsou speciální sluchátka a brýle, pomocí kterých mohou během vyšetření sledovat různé dokumentární filmy či pohádky. Pocity strachu a klaustrofobie odbourává také zobrazení modrého nebe s oblaky na stropních panelech uvnitř vyšetřovny,“ vysvětluje Mgr. Jiří Prokop.

Ve zdravotnických zařízeních společnosti AKESO holding dlouhodobě oceňují také výjimečně vstřícný zákaznický přístup společnosti Siemens Healthineers. Diagnostické přístroje jsou prakticky v nepřetržitém provozu, a tak by každý delší výpadek jejich dostupnosti znamenal velký problém pro zajišťování špičkových zdravotnických služeb pacientům a finanční ztráty pro zdravotnické zařízení. Společnost Siemens Healthineers proto klade mimořádný důraz na servisní služby. Dodání náhradních dílů z Německa je zajištěno do druhého dne, o zbytek se postará tým vysoce kvalifikovaných techniků, jejichž cílem je maximální spokojenost zákazníků.