Čekáte miminko? Porodnice U Sluneční brány v Nemocnici Hořovice je tu jen pro vás

27. 5. 2022

Porodnice U Sluneční brány v naší nemocnici je se svým počtem porodů nejvyhledávanější porodnicí ve Středočeském kraji. Jen v loňském roce zde proběhlo 1777 porodů, během kterých se narodilo 1783 dětí.

„Naše porodnice se může chlubit krásnými moderními prostory, které prošly před dvěma lety kompletní rekonstrukcí,“ říká MUDr. Leoš Teslík, primář gynekologicko-porodnického oddělení. „Velkou výhodou pro budoucí maminky je fakt, že k porodu není nutné se registrovat. Jediné co doporučujeme je mezi 36. - 37. týdnem těhotenství navštívit naši ambulanci pro těhotné, jejíž součástí je i CTG monitoring.“

Struktura oddělení
Oddělení porodních sálů je tvořeno čtyřmi samostatnými porodními pokoji a operačním sálem, které jsou vybaveny přístrojovou technikou pro poskytnutí péče jak pro rodičku, tak pro novorozence. Všechny porodní pokoje mají polohovací lůžko a lůžko pro ošetření novorozence, vlastní koupelnu s toaletou, televizi, wifi a zázemí pro otce.

„Rodička je po celou dobu od příjmu, po samotný porod, až po převoz na oddělení šestinedělí na jednom pokoji. Všechny porodní boxy, jejich barvy i motivy mandal mají za cíl co nejvíce navodit rodičkám pocit klidu a pohody,“ doplňuje primář.

Virtuální prohlídka porodnice U Sluneční brány

Jaké nadstandardní možnosti vám můžeme nabídnout?

Besedy pro těhotné
V rámci předporodní přípravy pořádá naše gynekologicko-porodnické oddělení Besedy pro těhotné. V rámci besedy je dán i prostor pro Vaše dotazy, které Vám ochotně odpoví naše porodní asistentky. Po ukončení besedy pro těhotné Vás provedeme prostory porodních sálů a oddělení šestinedělí, za předpokladu, že jsou v tu chvíli k dispozici volné pokoje. Porodnici si však můžete kdykoliv prohlédnout z pohodlí domova díky naší virtuální prohlídce.

Respektujeme porodní plán
Naší snahou je v první řadě péče o rodičku a miminko s cílem zajistit pro vás bezpečný porod a přivést na svět zdravé miminko. Snažíme se respektovat vaše požadavky v co největší možné míře.

Ιnhalační tlumení bolesti
Inhalační analgezie (rajský plyn) představuje vedle epidurální analgezie další možnost, jak účinně pomoci ženám od porodních bolestí nebo nepříjemných vjemů při ošetření porodních poranění. Jde o účinné a bezpečné neinvazivní analgetikum, které má rychlý nástup a ústup účinku.

Aromaterapie
Budoucím maminkám v naší porodnici U Sluneční brány chceme připravit co nejpříjemnější prostředí. Naše zkušené porodní asistentky pomohou navodit příjemné pocity pomocí aromalampy, koupelového či masážního oleje. Vhodně zvolená aromaterapie pomáhá vyvolat pocity uvolnění, zklidnění i povzbuzení. Na výběr máme několik druhů aroma vůní. Aromaterapii připravujeme individuálně pro klientku a její porod zdarma. 

 
Pomůcky pro úlevu od bolesti
Na jednom z porodních pokojů máme k dispozici vanu, kterou lze v první době porodní využít jako relaxační pomůcku. Na každém pokoji jsou i další pomůcky jako míč a žíněnka, které pomáhají uvolňovat pánevní dno a tlumit bolest v zádech. Rodičkám také doporučujeme využít sprchy s masážními tryskami.

Bonding
V případě dobrého stavu miminka a maminky po porodu podporujeme tzv. bonding, který má za cíl podpořit vazbu mezi dítětem a rodiči.

Odběr pupečníkové krve
Při odběru pupečníkové krve a tkáně pupečníku spolupracujeme s Rodinnou bankou perinatálních a mesenchymálních buněk, s.r.o. (RBPMB) společně s Medicínským centrem Praha (MCP), s.r.o., a odběr placenty provádíme ve spolupráci s Národním Centrem Tkání a Buněk, a.s. (NCTB).  a s. Naše porodnice se tak řadí mezi pracoviště, kde je dána možnost maminkám k odběru tkáňových buněk prostřednictvím uvedených společností. Informace o odběru tkáňových buněk lze získat v rámci besedy pro těhotné.