Rozšiřujeme spektrum rehabilitačních metod

15. 11. 2022

Reboxová terapie je originální českou elektroterapeutickou metodou užívanou celosvětově v rehabilitační a sportovní medicíně, algeziologii, fyzioterapii, ortopedii a neurologii.

Pozitivně působí obzvlášť při bolestech zad a kloubů, při akutním svalovém přetížení, pooperačních či poúrazových bolestech. Ošetřovat se jí dají patní ostruhy, záněty šlach nebo akutní i chronické bolesti páteře. Vhodná je také pro sportovce na urychlení regenerace po výkonu.

„Léčba je naprosto bezbolestná a bezpečná. Jejími hlavními účinky jsou především okamžitá úleva od bolesti, uvolnění svalového napětí, ale i zmírnění otoku. Terapie má zkrátka hojící a regenerační efekt,“ popisuje fyzioterapeutka Diagnostického centra Jana Smitková.

Průběh elektroterapie je individuální a závisí na charakteru obvodu.

„Terapeut aplikuje proud pomocí léčebné hrotové elektrody cíleně na poškozenou tkáň a setrvá v jednom místě 3-5 vteřin. Reboxové proudy ovlivňují tkáň v oblasti asi 1,5 cm od bodu dotyku. Celkem lze ošetřit několik desítek bodů za jedno sezení,“ popisuje fyzioterapeutka. „Frekvence závisí na délce trvání obtíží, od 1 aplikace týdně až po 4 až 5 dní za sebou.

Reboxová terapie není vhodná pro těhotné ženy, pacienty, kteří mají otevřené rány v místě aplikace, trpí horečnatými stavy, srdečními poruchami nebo mají kardiostimulátor.

Terapii lze využít i bez žádanky od lékaře a objednat se na ni můžete na tel. č. 14 111, e-mailem recepce@dcnh.cz nebo osobně na recepci Diagnostického centra.