Trápí vás oteklé nohy v důsledku nedostatečné žilní činnosti? Úlevu vám poskytne lymfodrenáž

20. 2. 2024

Lymfoterapie, známá také jako lymfodrenáž, je druh masáže, která si klade za cíl uvolňovat lymfatické cévy a aktivovat průchod lymfy.

Mnoho lidí trápí opakující se otoky v důsledku nedostatečného žilního systému. Často je příčinou tzv. lymfedém, což je nebolestivý, bledý otok, který je zpočátku měkký.

Jedná se o chronické i akutní onemocnění, často celoživotní, s tendencí k postupnému zhoršování. Není-li léčen včas a správně, vede k nevratným změnám a komplikacím.

Lymfedém může vzniknout bez zjevné příčiny v důsledku vrozené poruchy lymfatického systému. Častou příčinou je také sekundární poškození lymfatického systému operací, ozařováním, zánětem, úrazem či nádorovým onemocněním. Postihuje nejčastěji horní a dolní končetiny, ale může být lokalizován i v obličeji.

AKESO POLIKLINIKA nabízí pacientům, kteří trpí lymfedémem, úlevu v podobě lymfodrenáží. A to buď ruční nebo přístrojovou formou.

Základem pro volbu správné terapeutické léčby je kompletní vstupní vyšetření, které umožní terapeutovi zvolit vhodnou metodu a délku léčby.

Lymfodrenáž je vhodné v některých případech doplnit o aplikace lymfotapingu, který se používá na hematomy i otoky, nebo správně zvolenou kompresi, jako jsou návleky nebo bandáže z obinadla.

Pravidelná masáž má řadu dalších zdravotních a estetických benefitů. Může například zmírnit projevy celulitidy, podpořit detoxikaci organismu nebo zvýšit funkci imunitního systému.

Se všemi postupy a doporučením vám v naší ordinaci v AKESO POLIKLINICE poradí zkušená terapeutka Hana Koutová, DiS., ke které se můžete objednat prostřednictvím recepce s žádankou od svého praktického lékaře:

Před započetím terapie je účtován jednorázový administrační poplatek. Podmínky a postup terapie vám budou sděleny při objednání.

V případě, že žádanku od praktického lékaře nemáte, ale rádi byste využili služeb lymfoterapie, můžete tak učinit jako samoplátci prostřednictvím webu ALTOA, kde najdete také pokyny pro objednání.

Galerie