Zaměstnanci společně vyjeli na návštěvu vánočního Norimberku

8. 12. 2023

Vánoce jsou obdobím radosti a pohody, které pro zaměstnance holdingu AKESO opět začalo nevšední událostí, a sice společným výletem na vánoční trhy v Norimberku. Tamní sváteční atmosféru přitom nádherně vykreslilo výstavní zimní počasí.

V sobotu 2. prosince se na výlet do Německa vydalo dohromady pět autobusů, které přepravily přes stovku zaměstnanců společně s jejich rodinami a přáteli – dohromady 225 osob. Vyráželo se už v půl sedmé ráno od AKESO Polikliniky (dříve DCNH) v pražských Nových Butovicích. O půl hodiny později účastníci nastupovali před Rehabilitační nemocnicí Beroun a v půl osmé se od Nemocnice Hořovice vyjíždělo rovnou do Německa.

I když byla cesta velmi náročná, protože od pátečního dne hustě sněžilo a na trase jsme museli čelit dopravním omezením, autobusy se nesla výborná nálada a těšení se na sváteční Norimberk,“ přiblížila PR manažerka Rehabilitační nemocnice Beroun Lucie Lišková, která výlet zorganizovala.

Norimberské vánoční trhy mají dlouholetou tradici a patří mezi nejhezčí zážitek, který lze v Evropě během zimních svátků prožít. Každoročně nabízí pestrý výběr vánočních dekorací a různých ručně vyráběných dárků. A samozřejmě také dobroty jako jsou výborné bavorské klobásky, svařené víno či místní, velmi proslulý perník „lebkuchen“.

Letošní kouzelnou vánoční atmosféru navíc dokreslilo avizované husté chumelení, které celé město, včetně jeho významných památek Královský hrad a Gotický kostel svatého Víta, zahalilo do bílého kabátu. Autobusy dorazily do srdce Norimberku po 12. hodině a všichni se hned vydali do pulzujícího vánočního veselí. Někteří se přitom rádi připojili k jednotlivým průvodcům, již ochotně představili zajímavá historická i současná fakta o městě.

„Prošli jsme celou historickou část města, kdy nás navíc náš průvodce Vít Malkus ohromil svými znalostmi, které poutavě přednášel. Řidiči byli taktéž skvělí a moc hezky se o nás postarali. Vše bylo perfektně připravený a celý výlet tak byl moc hezkým zážitkem. Za nějž všem, kdo se na jeho organizaci podílel, moc děkuji a poděkování patří rovněž vedení naší nemocnice, které nám tohle umožnilo,“ podělila se o zážitek radiologická laborantka berounské nemocnice Marta Doležalová.

Příchod večera oznámil účastníkům se opět shromáždit u autobusů a připravit se na cestu domů. Návrat se nesl v duchu plném dojmů, vzpomínek a také příjemné únavy. „Výlet jsme si neuvěřitelně užili. Byl to krásný a nezapomenutelný zážitek a moc za něj děkuji,“ přidala se Marcela Hlinovská, sestra z lůžkového rehabilitačního oddělení berounské nemocnice.

Zájezd do Norimberku se tak stal opět výbornou příležitostí pro zaměstnance, jak společně strávit předadventní sobotu a rovněž posílit týmového ducha nejen napříč odděleními, ale i jednotlivými zdravotními zařízeními holdingu AKESO. „Stejně jako v předchozích letech je pro mne opět milé vidět, kolik kolegyň a kolegů se rozhodlo k zájezdu připojit a prožít svůj čas i mimo mnohdy náročné nemocniční prostředí. O to více mi dělá radost, v jak báječné atmosféře letošní výlet opět proběhl,“ poznamenala dále Lucie Lišková.

V předchozích letech se jeden rok vyjelo do Regensburgu a ten další do Drážďan. Kam to bude příští rok? „Od kolegů padly návrhy vyrazit do Polska, což zní velmi zajímavě,“ naznačila možné plány na příští rok Lucie Lišková.