Digitální dermatoskop odhalí riziková znaménka rychle a spolehlivě

5. 6. 2024

Chystáte se na letní opalování u moře nebo bazénu a ještě nemáte zkontrolovaná mateřská znaménka? Pak je nejvyšší čas! Jejich pravidelná kontrola minimálně 1x ročně totiž zásadně přispívá k včasnému odhalení melanomu – zhoubného kožního nádoru.

Rychlé a navíc velmi spolehlivé vyšetření představuje digitální dermatoskopie. Je to moderní celosvětově uznávaná metoda. „Pomocí digitálního dermatoskopu nejen během několika minut velmi detailně analyzujeme znaménka a jiné pigmentové skvrny, ale můžeme dlouhodobě sledovat i jejich změny,“ vysvětluje MUDr. PharmDr. Athanasios Stefanis z ambulance estetické dermatologie AKESO POLIKLINIKY v Praze.

Kožní lékař bezbolestně nasnímá digitálním dermatoskopem všechna pigmentová znaménka na těle pacienta a přenese jejich obraz na monitor počítače, kde je analyzuje. Kožní útvary si může přitom díky speciálně upravené osvětlené lupě až 50x zvětšit. Po pečlivé analýze navrhne pacientovi buď preventivní sledování, nebo další postup léčby a uloží snímky pro další sledování.

Výhody digitálního dermatoskopu oproti klasickému

• scan všech znamének a pih najednou, na celém těle
  • rychlost vyšetření
  • vyhodnocení pomocí technologie AI
  • dovyšetření ručním dermatoskopem
  • výsledky okamžitě k dispozici.
  • uložení výsledků v kartě pacienta a sledování změn při každé další návštěvě

Melanom je zhoubný kožní nádor, který se vyvíjí z pigmentových buněk. Je šestým nejčastějším nádorovým onemocněním u nás a je příčinou až 75 procent všech úmrtích spojených s rakovinou kůže. Na její následky pak ročně zemře 10 tisíc pacientů. Při včasném odhalení melanomu a následném zákroku jich ale až 91,5 procenta žije dál bez omezení.

Vyšetření digitálním dermatoskopem je hrazený výkon. Standardní cena v AKESO POLIKLINICE je 3 000 Kč za kompletní vyšetření všech znamének na celém těle pacienta.

V rámci podpory Mezinárodního dne melanomu, který se slaví každoročně v květnu, platí akční cena 2 200 Kč za vyšetření, při objednání se do konce června 2024.

U řady zdravotních pojišťoven je možné čerpat příspěvek z preventivních programů.

Kde se objednat